Site Rengi

Buhar Banyosu Modelleri

Buhar Banyosu Modelleri

Tıpkı saunalarda olduğu gibi, buhar banyolarında da çok çeşitli. Ne tür buhar banyoları sunabileceğimizi kısaca görün. Eviniz veya oteliniz için hangisini hayal ediyorsunuz?

Roma Hamamı – Therma

Roma hamamında, hem ısı hem de nem, odadaki bir açık su havuzundan veya su havuzundan gelir. Geleneksel banyolar, farklı sıcaklık, nem ve buhar yoğunluğuna sahip birkaç oda içerir. Roma karakterini vurgulamak için, genellikle geleneksel bir Roma sütunu veya sütunlu tasarım ekleriz.

Türk hamamı – Hamam

Türk hamamları Roma hamamlarına benzer. Fark, bir hamakta, nem ve buhar yoğunluğunun genellikle daha düşük olmasıdır. Hamamda yaygın olan, günümüzde sıklıkla masaj yapmak için kullanılan, uzanabileceğiniz büyük masalardır.

İslami kökenlerine bakıldığında, hamamlar genellikle altıgen ve sekizgen şekiller, simetrik, yinelenen, ayna ve geçmeli elemanlar ve ışıklar gibi tipik İslami ve Arapça ayrıntıları kullanırlar. Bir ürk hamamı tasarlarken, genellikle banyonun kaynağını yansıtan bu tür unsurları içerir.

Mısır Hamamı – Rasul

Mısır hamamı, Türk veya Roma hamamlarının aksine, sadece bir odadan oluşmaktadır. Sıcaklık ve nemi arttırmak için odadan odaya geçmek yerine, bu bir odada yapılır. Bu, Mısır banyosunu, alanın sınırlı olduğu yerlerde ev kurulumu için favori kılar. Tipik Mısır boyalarını ve elemanlarını örneğin kenarlarına gömebiliriz.

Rus Hamamı – Banyo

Sadece Rusya için değil, tüm Doğu Avrupa için de tipik olan hamam, sauna ve buhar banyosu arasında bir merkezdir. Saunalar gibi banyolar genellikle tahtadan yapılır, çünkü aynı yüksek sıcaklıklarda 95 dereceye kadar gelişirler. Hamamın sobanın üzerine ara sıra su döktüğü saunadan farklı olarak, banyoların sürekli bir buhar kaynağı vardır. Sauna ve buhar odası için yeriniz yoksa, Rus hamamı ilginç bir alternatiftir.

Duşlu

buhar banyosu Buhar banyosu, yalnızca bir odası olan Mısır banyoları gibi görünür. Temel fark, modern buhar banyosunda yaklaşık 45-50 derece yüksek sıcaklık,% 100 nem ve yoğun buhardır. Modern bir buhar jeneratörü ve kontrol paneli ile, Mısır banyosu ve buhar banyosunun özellikleri birleştirilmiştir.

Buhar banyosu, buhar odasına eklenebilir veya tek başına olabilir. Bununla beraber, dikkatlice kontrol edilen sıcaklıkta bir jetle “banyo yapabilirsiniz”.

Evinizde veya otelinizde hangi tip buhar odasını seçeceğiniz konusunda tereddütlü müsünüz? Bir danışma için bize gel. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacağız ve salamura ve buhar banyosu olan buhar banyomuzu deneyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.