Site Rengi

Kış Bakımı

Kış Bakımı

Yüzme havuzlarının kışlanması kolaydır, ancak uzun ömürlülüğü sağlamak için düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır. Yüzme havuzlarının uygun şekilde kışlanması için neler önerdiğimizi ve sunduğumuzu görün.

Kış, havuzunuz üzerinde iki şekilde olumsuz bir etkiye sahiptir. Donma ile su genişler ve pompalar ve filtrasyon kışın kullanılmaz, bu nedenle uygun pH ve kimyayı korumak farklı tedavi ürünleri ve biraz ön planlama gerektirir.

Havuzlarınızı başarılı bir şekilde kışlamak veya size yılda iki kez destek paketimize veya düzenli haftalık bakım yapmak için gerekli tüm ürünleri sağlayabilir ve sağlayabiliriz.

Kışlama havuzlarının işleminin birkaç adımı vardır. Su ilk olarak, önümüzdeki aylarda havuzun su direncini sağlayan daha güçlü kimyasallarla ve lavaboda kalan suya eklenen yavaş yavaş bozulan kimyasallarla arıtılır.

Kışlama havuzlarındaki bir sonraki adım kısmi drenajdır. Havuzun tamamen boşaltılması, beklentilerin aksine, havuzunuz üzerinde kötü bir etkiye sahiptir. Bahçenizin ortasında büyük bir derin delik tehlikesinin yanı sıra, havuz için de iyi değildir. Havuzunuzu kısmen dolu tutarak yüzeyi, fayansı ve su geçirmezliği ani sıcaklık değişikliklerinden korursunuz. Ayrıca, kalan su kışın doğru miktarda pH ve kimyasal dengenin korunmasına yardımcı olur.

Üçüncü bir adım olarak, kaçıcıları ekliyoruz. Suyun yüzeyi kışın donarsa genişler. Flotadorlar içi boş ve yumuşaktır, buzun genişlemesini emmek için kısmen suya daldırılır. Onlar olmadan, buz yatağa muazzam bir baskı uygular. En iyi ihtimalle birkaç fayans kaybedersiniz ve en kötüsü çatlayabilirsiniz. Bu nedenle, bu önlem havuzunuzu kış mevsiminde iyi durumda tutmak için son derece önemlidir.

Son olarak, kısmi drenaj, uygun kimyasallaştırma ve flotadorların yerleştirilmesinden sonra, donmayı ve yapıya zarar vermemek için boruları ve filtreleri sudan boşaltacağız.

Kışlamaya özen gösterdikten sonra, yapmanız gereken tek şey havuzunuzun tekrar keyfini çıkarabileceğiniz bir sonraki sezonu beklemek.

Ve bu soğuk kış ayları için, bir sonraki sezonu beklemeyi keyifli kılacak sauna ve buhar banyolarımızdan birini sunabiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.