Site Rengi

Sauna Tasarımı

12.12.2019
4
Sauna Tasarımı

SAUNA

Kışın saunaya sahip olmak, yaz aylarında bir yüzme havuzu gibidir. Saunalar size sezonu beklemeniz için iyi bir sebep veriyor.

Kışın sesini dinlendirmek ve yenilemek için mükemmel, sağlıklı bir mekandır. Ayrıca, sauna spa alanında önemli bir unsurdur. Herhangi bir sauna yapabiliriz: eviniz veya oteliniz için.

Sauna ısısının sinir uçlarını ve kaslarını rahatlattığı kanıtlanmıştır. Ayrıca, vücuttaki gerilimi azaltır ve eklem ağrısını en aza indirir. Özellikle, artrit, migren ve baş ağrısı gibi hastalıklardan muzdarip olanlar için yararlıdır. Sauna ayrıca vücudu sakinleştirmek ve stresi azaltmak için de kullanılabilir. Uykusuzluk çekiyorsanız, sauna size yardımcı olabilir. Ondan gelen ısı vücuttaki stresin vücuttaki etkilerini azaltan endorfinlerin serbest kalmasına yardımcı olur ve bu da daha iyi uyumak için yeterince rahatlamanıza yardımcı olur. Sauna, vücudu öyle bir şekilde ısıtır ki, onu terk ettiğinizde ve soğumaya başladığında, bu işlem daha rahat hissetmenize yardımcı olur. Bu nedenle daha derin bir uykuya sahip olmanızı sağlar.

Cildin yararları açısından, sauna da cilt üzerinde son derece faydalı bir etkiye sahiptir. İyi kas gevşeme ve kan basıncını düşürme konusunda yardımcı olur.Sana kuru ısı kullanır. Gözenekleri açar ve sonuçta cildin yumuşamasına neden olan lenfatik dolaşımı arttırır. Bu şekilde, cilt sizi daha genç görünecek şekilde pembe bir renk tonu elde eder, böylece sadece daha iyi hissetmekle kalmaz, aynı zamanda bu şekilde görüneceksiniz.

Buhar odası gibi hemen hemen her yerde saunaya girebiliriz. Evinizin mücevheri olabilir ve tüm vücudunuz buna müteşekkiriz.

Sauna sadece lüks değil, günümüzün dinamik ve hızlı tempolu dünyasında bir zorunluluktur.

Saunayı nasıl inşa edebileceğimizi ve farklı sauna türlerinin kısa bir açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.